Nowości  Poduszkowce    
 


Hovercraft.pl > MOPR z puduszkowcem doskonali ratownictwo lodowe

2014-02-07 MOPR z puduszkowcem doskonali ratownictwo lodowe

Na mazurskim jeziorze Niegocin odbyło się kolejne szkolenie z ratownictwa lodowego Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) przy użyciu poduszkowca.

Podczas szkolenia 20 ratowników zawodowych i ochotników doskonaliło umiejętności wydobywania i zaopatrywania poszkodowanego z przerębla.


(grafika: MOPR)

Szkolenie rozpoczęło się od wykładu na temat poduszkowców Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR). Uczestnicy szkolenia poznali min. budowę, zasady działania poduszkowca i jego pilotażu oraz zachowanie się załogi podczas lotu. Przed wejściem na pokład, ratownicy musieli wykazać się wiedzą na temat zaopatrywania złamań, badania fizykalnego oraz głównych zasad postępowania z poszkodowanym w warunkach zimowych. Następnie wiedzę teoretyczną ratownicy musieli wykorzystać podczas akcji pozorowanych.


(grafika: MOPR)

Silny wiatr (ok. 4-5 st. B) i bardzo gładki lód sprawił, że piloci i załoga nie mieli łatwego zadania. Wyciąganie osoby poszkodowanej z przerębla, ewakuacja przy pomocy deski ortopedycznej, manewrowanie poduszkowcem i współdziałanie w grupie, to jedne z wielu ćwiczeń, które tego dnia wykonali ratownicy MOPR.

Hovercraft.pl na serwisach społecznościowych: