Nowości  Poduszkowce    
 


Hovercraft.pl > Policja z Olsztyna otrzymała poduszkowiec

Policja z Olsztyna otrzymała poduszkowiec

Olsztyńscy policjanci otrzymali nowy poduszkowiec typu Anakonda.

Poduszkowiec pozwolić ma policjantom patrolować jeziora i trudnodostępne tereny, zwłaszcza zimą, kiedy z uwagi na pokrywający wodę lód nie ma możliwości użycia łodzi lub innego sprzętu.

Dzięki poduszkowcowi ufundowanemu przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej policjanci patrolować będą jeziora i trudnodostępne tereny.

Sprzęt taki jest przydatny zwłaszcza zimą, kiedy z uwagi na pokrywający wodę lód nie ma możliwości użycia łodzi lub innego sprzętu.

Maszyna ta równie łatwo porusza się na po lądzie, wodzie jaki i lodzie. Dzięki temu znacznie szybciej można udzielić pomocy potrzebującym, np. osobom, pod którymi załamał się cienki lód. Przydatność takiego specjalistycznego sprzętu dla ratownictwa jest bezdyskusyjna.

Poduszkowiec będzie również wykorzystywany przez olsztyńskich policjantów do zwalczania przestępczości kłusownictwa wodnego.

Dzięki możliwości przewożenia poduszkowca przyczepą, ratownicy w niebieskich mundurach będą pełnić służę wszędzie tam, gdzie będą potrzebni.

Przypomnijmy, że w 2007 roku na terenie Warmii i Mazur utonęło 46 osób. 12-cie spośród nich to ofiary sierpniowego białego szkwału. Między innymi wyposażenie służb ratowniczych w specjalistyczny sprzęt pozwalający szybciej dotrzeć do ofiar może w przyszłości zapobiegać tragediom.

W 2004 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie został powołany Zespół Prewencji na Wodach. Ci policjanci czuwają nad bezpieczeństwem nad jeziorami nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok.

Nowa Anakonda to drugi poduszkowiec w regionie.

Dane techniczne poduszkowca "Anakonda":

  • waga: 300 kg
  • waga: udźwig max. na wodzie 300 kg
  • waga: udźwig max. na lodzie i lądzie 400 kg
  • waga: prędkość przelotowa 50km/h
  • waga: prędkość max. 90km/h

Hovercraft.pl na serwisach społecznościowych: