Nowości  Poduszkowce    
 


Hovercraft.pl > Polska Policja kontroluje prędkość aut z poduszkowców

2011-04-01 Polska Policja kontroluje prędkość aut z poduszkowców

Polska Policja przygotowała na prima aprilis żart z poduszkowcem w roli głównej.

Już nie tylko z drogi czy z powietrza, ale teraz także z wody. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują prędkość kierujących przy użyciu policyjnych poduszkowców.


(grafika: Policja)

Wykorzystanie sprzętu wodnego przez polskich policjantów to kolejny sposób w walce z piratami drogowymi oraz na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Codziennością na polskich drogach są kontrole przeprowadzane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego przy użyciu samochodów z wideorejestratorami czy ręcznych mierników prędkości.


(grafika: Policja)

Od niedawna policjanci sprawdzają kierujących także z powietrza. Korzystając ze śmigłowca wyposażonego w kamerę, pilnują przestrzegania przepisów i obserwują ciągi komunikacyjne z wysokości nawet kilkuset metrów. Dzięki wykorzystaniu policyjnych helikopterów funkcjonariusze są w stanie zarejestrować wykroczenia drogowe popełniane przez kierowców, a nawet sprawdzić, z jaką prędkością się poruszają. Teraz do walki z piratami drogowymi będą wykorzystane także policyjne poduszkowce.


(grafika: Policja)

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na akwenach wodnych w pobliżu dróg, autostrad i mostów wyposażeni w radary sprawdzają prędkość kierujących.


(grafika: Policja)

Zdaniem Policji użycie w tym celu poduszkowca dawać im ma możliwość namierzenie pirata drogowego z wody, a potem wyjechanie bez żadnych problemów technicznych na ląd i zatrzymanie go.


(grafika: Policja)


(grafika: Policja)

Hovercraft.pl na serwisach społecznościowych: