Nowości  Poduszkowce    
 


Hovercraft.pl > Wrocławska Policja otrzymuje poduszkowiec Anakonda

2011-12-30 Wrocławska Policja otrzymuje poduszkowiec Anakonda

We Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poduszkowca HT-P 400 Anakonda.


Poduszkowiec Anakonda (grafika: Policja)

Poduszkowiec został przekazany wraz samochodem terenowym marki Nissan Pathfinder oraz przyczepą z platformą do jego szybkiego rozładunku.


Anakonda na przyczepie transportowej (grafika: Policja)

Ten specjalistyczny sprzęt zakupiono ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach realizacji projektu "Wspieranie bezpieczeństwa i reagowanie na zagrożenia na terenie Dolnego Śląska". Wartość zestawu, obejmującego poduszkowiec, samochód terenowy oraz przyczepę z platformą do szybkiego rozładunku, to około 385 tys. złotych.

Zestaw mobilny wykorzystywany będzie przez Policję dolnośląską głównie do realizacji zadań patrolowych i ratowniczych, ale także do asekuracji płetwonurków pracujących pod wodą i lodem w obszarze rzek czy jezior o dużym pokryciu roślinnością i mułem.

Ponadto jego funkcjonalność zostanie wykorzystana m.in. do prowadzenia akcji ratowniczych w związku z zaistniałymi katastrofami i klęskami żywiołowymi, monitorowania zagrożeń - obserwacje akwenów, monitorowania oraz rejestrowania zdarzeń, osób i miejsc (w aspekcie zapewnienia porządku publicznego i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym), zabezpieczania porządku na akwenach oraz podczas podejmowanych tam akcji ratowniczych, poszukiwania osób zaginionych, jak również wsparcia działań realizowanych przez inne służby (np. Straż Pożarna czy Straż Graniczna).

Hovercraft.pl na serwisach społecznościowych: