Nowości  Poduszkowce    
 


Hovercraft.pl > Brytyjski pilot poduszkowca skazany za alkohol

2014-10-12 Brytyjski pilot poduszkowca skazany za alkohol

Pilot poduszkowca jedynego w Europie regularnego połączenia pasażerskiego został skazany na 8 miesięcy aresztu po tym jak pilotował po pijaku.

22 czerwca 2014 roku pilot Richard Pease usiłował piany wylądować poduszkowcem Freedom 90 na pochylni portu w Ryde, na wyspie Wight. Próby były na tyle niezdarne, że inny pilot musiał wejść na pokład i przejąć kontrolę. Zdarzenie zostało nagrane przez kamery telewizji przemysłowej.

W chwili zdarzenia na pokładzie poduszkowca firmy Hovertravel znajdowało się 36 pasażerów. Jak wykazała kontrola przekroczył on 3 razy dopuszczalny limit alkoholu.


Poduszkowiec Freedom 90 (grafika: freeimages.com (CC))

W ciągu feralnego dnia pod jego kontrolą na trasie między z Portsmouth i Ryde podróżowało w sumie 134 pasażerów.

"Naraził on na niebezpieczeństwo pasażerów, załogę i inne statki w cieśninie Solent. To było poważne zaniedbanie obowiązków i działania takie mogły spowodować tragedię." - powiedziała sędzia Susan Evans ogłaszając wyrok.

50-latek pracował jako pilot poduszkowców od 20 lat. Jego pracodawca, firma Hovertravel oferuje jedyne w Europie regularne regularne, całoroczne połączenia pasażerskie poduszkowcami. Bienie ono przez cieśninę Solent między Portsmouth i Ryde na wyspie Wight. Czas podróży wynosi około 10 minut.

Hovercraft.pl na serwisach społecznościowych: