Nowości  Poduszkowce    
 


Hovercraft.pl > Hovertravel

Hovertravel

Hovertravel to jedyny operator na świecie oferujący regularne połączenia pasażerskie poduszkowcami.

Hovertravel oferuje poduszkowcami całoroczne połączenie pasażerskie przez cieśninę Solent między Portsmouth i Ryde na wyspie Wight.

Jest to połączenie całoroczne. Czas podróży wynosi poniżej 10 minut. Poduszkowiec porusza się z prędkością ponad 80 km/h unosząc się 1,5 metra nad powierzchnią wody. Loty odbywają się co 30 min od wczesnego rana późnego wieczora. Średnio odbywa się 66 lotów dziennie. Jednocześnie może zabrać do 95 pasażerów,

Bilet kosztuje 17 funtów w jedną stronę dla osoby dorosłej. Bilet w dwie strony (powrót tego samego dnia) kosztuje 22,5 funta. Seniorzy powyżej 60 lat, studenci i osoby niepełnosprawne mają 20% obniżkę. Bilety można kupić u pracowników w kasach lub poprzez stronę internetową przewoźnika.

Do obsługi pasażerów służą 2 terminale, po jednym z każdego końca trasy. Pasażerowie muszą być obecni co najmniej 5 minut przed odlotem po duszkowca. Zabrać mogą ze sobą bagaż do 30 kg. Transport rowerów jest za darmo.

Terminale są zaopatrzone w miejsca siedzące, automaty oferujące napoje i przekąski, telewizję z kanałem informacyjnym oraz bezpłatny dostęp do Internetu poprzez sieć Wi-Fi. Kupić można także pamiątki związane z historią poduszkowców, książki w tym temacie oraz pocztówki.

Na trasie Portsmouth - Ryde operują obecnie 2 poduszkowce:

  • "Solent Flyer"
  • "Island Flyer"
Oba są poduszkowce typu 12000TD zbudowane przez spółkę siostrzaną Griffon Hoverwork (obie firmy wchodzą w skład Bland Group).

Zatąpiły one poduszkowce:

  • Freedom 90 (seria API-88/100S),
  • BHT130 Solent Express (wprowadzony w 2007 roku)

Hovertravel działa nieprzerwanie od 1965 roku. Od tego czasu na trasie podróżowało ponad 29 mln pasażerów (2015). Co tydzień podrózuje 15 tys. pasażerów.

Hovercraft.pl na serwisach społecznościowych: