Nowości  Poduszkowce    
 


Hovercraft.pl > Kanadyjczycy planują regularną trasę poduszkowcami

2017-05-03 Kanadyjczycy planują regularną trasę poduszkowcami

Regularna pasażerska linia poduszkowcami ma połączyć Toronto, największe miasto Kanady, z Port Dalhousie oraz Niagara-on-the-Lake


Mapa jeziora Ontario (grafika: Wikipedia (CC))

Nowe połączenie chce stworzyć grupa zwana Lake Ontario Express. Na jej czele stoi Bruno Casiagli, 72 letni emerytowany konsultant.

Niagara-on-the-Lake to kilkunatostysięczne kanadyjskie miasteczko położone około 20 km od wodospadu Niagara. Leży w miejscu gdzie rzeka Niagara wpływa do jeziora Ontario. Stara architektura powodują, że miasteczko jest dużą atrakcją turystyczną.

Pomysłodawcy powołują się na badania pokazujące, że między Toronto i Niagara-on-the-Lake codziennie podróżuje 15 tys. osób w celach turystycznych i do pracy.

Połączenie mają obsługiwać 2 poduszkowce pasażerskie. Każdy zabrać miałby 35 pasażerów. Planowanych jest 28 codziennych lotów w cenie 25 dolarów w jedną stronę. Podróż trwać ma około godziny czasy.

Koszt stowrzenie połączenia oceniane jest na 10 mln dolarów. Trasa planowana jest na 2018 roku. Pomysłodawcy pozyskują kolejne pozwolenia od władz.

Hovercraft.pl na serwisach społecznościowych: